„Stradivari Design” - to włoskie biuro architektoniczne z siedzibą w Monaco. Firma DORIAN nawiązała ścisłą współpracę z biurem „Stradivari Design” w 2015 roku.
Owocem tej współpracy jest kolekcja oryginalnych drzwi o wyrazistym włoskim charakterze. Powstały one z chęci przedstawienia nowej koncepcji, zgodnie z którą zwykły przedmiot codziennego użytku zmienia się w wyjątkowe dzieło sztuki, wyrażające wyjątkowość charakteru jego właściciela. To właśnie dobór właściwych materiałów sprawia że przestrzeń wokół ciebie jest naprawdę wyjątkowa.
Luca Stradivari opowiada o współpracy z firmą DORIAN...
Luca Stradivari
Szef firmy, Luca Stradivari – bezpośredni potomek słynnego włoskiego mistrza, którego twórczość stała się symbolem doskonałości w pracy z naturalnym drewnem.
Sam Luca, kończąc karierę kierowcy wyścigowego i pracując przez kilka lat w rodzinnej organizacji Stradivari Foundation, miał okazję do zetknięcia się z dużymi, architektonicznymi projektami.
David Bodino
Jego partner, David Boldino, jest słynnym włoskim architektem, jednym z założycieli cyberarchitektury.
David zajmuje się projektowaniem architektonicznym, projektowaniem wnętrz, wizualizacją stereoskopową i nowoczesnymi muzeami w Europie.
Architekt David Bodino ze „Stradivari Design”opracował wizję trendów kolorystycznych na sezon 2018-2019. Poprosiliśmy go aby zaproponował naszym klientom i partnerom sprawdzone kombinacje kolorów ścian, sufitu i drzwi. Oto efekt jego pracy.
Zalecana paleta kolorów
Zalecane kombinacje kolorów drzwi, sufitów i ścian
Prace studia
Stradivari Design
Od wielu lat Luca Stradivari i David Bodino opracowują projekty ekskluzywnych przedmiotów, jedynych w swoim, oraz limitowanych serii, które prezentują jakość i precyzję w każdym detalu. Klientami są przeważnie luksusowe firmy z branży jubilerskiej, zegarków, artykułów gospodarstwa domowego.
Przykłady niektórych projektów pracowni „Stradivari Design”: designerska klamka zaprojektowana dla firmy M&T, sofa LOVE, futurystyczne sztućce, ekskluzywny projekt dla BMW Mini, obecnie biuro pracuje nad projektem zegarka dla znanej marki „Ateliers DeMonaco”.
Obecnie studio opracowuje luksusowy projekt zegarka dla znanej marki “Ateliers DeMonaco”.