02 Palisander
12 Palisander
24 Palisander
02 Skrzydło Kruka
12 Skrzydło Kruka
24 Skrzydło Kruka

OŚCIEŻNICE

Unikalna regulowana ościeżnica
z litego drewna
Dorian jest jedyną firmą produkującą ościeżnice regulowane w 100% z litego drewna.
Estetyka – opaski tworzą jedną płaszczyznę ze skrzydłem drzwiowym, drzwi sprawiają wrażenie jednolitej konstrukcji. Włoskie ukryte zawiasy dopełniają efektu.
Praktyczność – łatwość instalacji, najbardziej niezawodna konstrukcja.

Ościeżnica
aluminiowa
ukryta
Każdy model kolekcji można zamówić z ukrytą ościeżnicą FONDO 2 oraz włoskimi, ukrywanymi zawiasami.

Ościeżnica
stała
Można również zamówić dowolne drzwi z ościeżnicą stałą oraz opaskami o szerokości 7 lub 9 cm.

ZALETY KOLEKCJI

Wysokość
drzwi
do 240 cm

Ukryte zawiasy

Innowacyjne rozwiązanie, które wraz z cichym zamkiem magnetycznym gwarantuje estetykę naszych drzwi na najwyższym poziomie. Obydwa te elementy są wliczane w koszt standardowego kompletu. Nie wymagają zatem dopłaty!

Regulowanie w 3 płaszczyznach

Dlaczego to tak istotne? Drzwi wykonywane są z drewna czyli żywego materiału. Drewno oddycha, zmienia swoją objętość (około 1-2 mm). W efekcie tego może zacząć napierać na ościeżnicę. Posiadając możliwość jej regulowania łatwo temu zapobiec. W przypadku tradycyjnych zawiasów zachodzi konieczność naruszenia konstrukcji drzwi – głębszego docinania zawiasów lub też poszerzania ościeżnicy.

Estetyka
Ukryte zawiasy gwarantują estetykę na najwyższym poziomie – jedna płaszczyzna, brak wystających części. Konstrukcja samych zawiasów jest nie tylko modna, ale również zaawansowana technologicznie.
Praktyczność
W przypadku ukrytych zawiasów i regulowanej ościeżnicy kąt, pod którym otwierają się drzwi, wynosi 180 stopni. W przypadki drzwi, które często pozostają otwarte, tego typu rozwiązanie to spora oszczędność miejsca.

Opcje

Lite drewno

Drzwi wykonane są z litego drewna cenionych gatunków dębu i jesionu.

Atrakcyjna cena

Cena uwzględnia wszystkie elementy niezbędne do prawidłowego montażu drzwi – ościeżnica, opaski, sprzęt. Elementy, które należy dokupić, to panele poszerzające i klamka.